Evrensel Hafızlar Derneği İstanbul Şubesi Kuran Kursları Komisyon Başkanı Sayın ZİYA SALİHOĞLU’nun

(Tesir Gücü Yüksek Doping Etkisi Yapan) Seminer Konuları                    

 1. Hafızlık Eğitiminde Başarı Sanatı (Başarının Tanımı, Şartı, İsteği ve Sırrı THY kuralı!)
 2. Hafızlık Eğitiminde 4-S, 4-İ, 4-H, 4-D Kuralı (Bu kuralları öğrenmeden hafızlığa başlamayın.)
 3. Kuran-ı Kerim ve Hafızlığa Teşvik Eğitimi (Hafız Olabilmenin Sırrı Hafız Kelimesinde Saklı!) Hafız Olmak İçin Tam 12 Neden? Hafız olmak isteyenlerin bilmesi gereken daha neler neler…
 4. Hafız Adayları İçin 15 Adımda Motive Olma Yöntemleri (Hafızlıkta derslerine yoğunlaşamayan öğrencilere özel seminer. 15 Adımı uygulayan mutlaka başarılı oluyor!)
 5. Hafızlık Eğitiminde Cevapları En Çok Merak Edilen Soru(n)lar (Konferanslarımda bana hafızlık eğitimiyle ilgili en fazla sorulan birbirinden önemli soru(n)lar ve cevapları bu seminerde)
 6. Hafızlığı Koruma Yöntemleri Mesele Hafız Olmak mı Muhafız Ölmek mi? Hafızlar “Öğrenilmiş Çaresizlik” tuzağına nasıl yakalanıyorlar? Kurtuluş reçetesi bu seminerde!
 7. Başarılı Öğrencinin Taşıması Gereken Özellikler (Hafız adayları ve diğer tüm öğrenciler için) Hedef, İstek, İnanç, İrade, Özgüven, Konsantrasyon, Motivasyon gibi konularda her öğrencinin mutlaka bilmesi gerekenler… Okul hayatı ve hayat okuluna dair Altın öğütlerin özeti bu seminerde!
 8. Beyin Fırtınası (Aklımızı Başımıza Toplama Semineri!) Beyin Hakkında Kısa Kılavuz Bilgiler! -Beynimizin sağ ve sol tarafı ne iş yapar? Hafızlık yaparken beynimizin hangi tarafını kullanıyoruz? -Beynimize Kayış Koparmadan Vites Arttırma Yolları? Ve Beynimize Dair Daha Neler Neler…
 9. Eğitimin 4 Mimarı Eğitimde öğrenci, öğretmen, idareci ve ebeveynin sorumlulukları özetle bu seminerde anlatılıyor. Dörtlü arasında ciddi ve seviyeli bir ilişki var! Eğitimin 4 Mimarı kitap olarak çıktı! 
 10. Kendini ve Muhatabını Keşfetme Sanatı (Etkili İletişimde Birbirimizi Tanıma Yolları) 4 Farklı ana karakterden hangisine sahipsiniz sorusunun cevabı bu seminerde.
   Öğrenci-Öğretmen, Anne-Baba, İmam-Cemaat ilişkilerinde sağlıklı diyalog kurabilmeleri için tavsiye ettiğimiz bu seminerde isteyenlere karakter testi uyguluyoruz!
 11. Hafızlık Hocasının Taşıması Gereken Özellikler (Bu sıfatları taşıyanlar hafızlık yaptırmalı)

  12. Çocuğunun Hafız Olmasını İsteyen Ebeveynlere Özel Seminer (Veli toplantıları için ideal bir konu)

        a. Çocukları hafızlık yaparken anne ve babaların yapması ve yapmaması gerekenler var!

        b. Mesele çocuk sahibi olmak mı çocuğa sahip olabilmek mi?

        c.  Adam akıllı anne ve ana yürekli babalara özel tavsiyeler …

         

SEMİNER VE KİTAP TALEPLERİNİZ İÇİN

TEL: 0532 547 02 90 

www.ziyasalihoglu.com